Made in Bangladesh izle

শিমু - মেইড ইন বাংলাদেশ
4K TR Dublaj ve Altyazılı
Hata Bildir ×
Sorunu çözdüğümüzde haber vermemizi istiyorsanız mail adresinizi yazın.
Playerdaki Dublaj ve Altyazı Ayarlar Simgesinden, Dublaj ve Altyazı ayarlarını yapabilirsiniz.

Film Bilgileri
2 hafta önce eklendi
Made in Bangladesh izle
113 izlenme
IMDb: 7.0
Shimu, Bangladeş'te ataerkil bir toplumun egemen olduğu bir bölgede küçük bir köyde yaşıyor. Bu nedenle ailesinin kurallarına göre yaşamak zorunda olan genç bir kızdır. Ancak büyükannesi ona evlenme zamanının geldiğini söyleyince Shimu, büyükannesine boyun eğip sevmediği ve kendisinden yaşça büyük bir adamla evlenmek yerine büyük şehre kaçar. Orada, Shimu kendi yaşında bir işçiyle tanışır ve kendi isteğiyle evlenir. Kendisi de iş arayan Shimu sonunda bir tekstil fabrikasında çok düşük maaşlı bir iş bulur. Burada günde 1.600'den fazla tişört diken Shimu, bir gün bir kadının ziyaretine şaşırır. Çalıştığı fabrikaya gelen bir kadın sendikası üyesi, Shimu'nun ve işçilerin de iyi bir maaş almaları gerektiğini ve bunun için sendika üyesi olmaları gerektiğini söylüyor. Ama ilk başta Shimu bu kadının ne dediğini anlamadı. Sendika başkanı, Shimu'nun daha sonra bu kadınla tekrar konuştuğunda ve günde 1.600'den fazla tişört diktiğini söylediğinde kadının sözleri karşısında şok olur. Çünkü Shimu'nun üç gömleği de indirimdeyken bir aylık maaşını alıyor. Bunu duyunca ne kadar sömürüldüklerini anlayan Shimu, artık birliğin fanatik üyesi olmuştur. Ancak başka kadınları birliğe çekmesi gerektiğini bilen Shimu, ataerkil toplumla da büyük bir savaş veriyor.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Film Robotu
Günün Filmi
Son Yorumlar
Urçuk, 12 dakika önce
Filmin kapak fotoğrafından dolayı izlememiştim. vakit kaybı değilmiş, İnsanın kolay kolay unutmayacağı bir film Sevdiğim tarzda hatta aralarında ilk beşte.
Urçuk, 12 dakika önce
Filmin kapak fotoğrafından dolayı izlememiştim. vakit kaybı değilmiş, İnsanın kolay kolay unutmayacağı bir film Sevdiğim tarzda hatta aralarında ilk beşte.
İlkyaz, 16 dakika önce
Bourne’un Mirası filmi kendi türünde öne çıkıyor bence. 36 yaşındayım, filme benim puanım 7.9 hazir film ailesi iyiki varsın.
Paksoy, 35 dakika önce
filmlerini pek sevmem ama bunu sevdim.
Mehmet, 40 dakika önce
Uzun süredir izlemek istediğim bir filmdi.