Koku: Bir Katilin Hikayesi izle

Perfume: The Story of a Murderer
1080p TR Dublaj
Hata Bildir ×
Sorunu çözdüğümüzde haber vermemizi istiyorsanız mail adresinizi yazın.

Film Bilgileri
1 ay önce eklendi
Koku: Bir Katilin Hikayesi izle
Film olayı 18. yüzyılda Fransa'da gerçekleşir. Olay, Paris halkının sefalet, açlık ve pislik dolu bir parçası ile başlar. Jean-Baptiste Greenouille, çöp tezgahının arkasındaki bir balık dükkanının oğlu olarak dünyaya geldi. Annemin ölü doğum kaydı vardı, bu yüzden öleceğini düşündüm ve çöpe attım. Ancak Jean bir yetimhanede yaşadı ve büyüdü. Çok geçmeden güçlü bir koku hissine sahip olduğunu fark eder. Küçük yaşlardan itibaren bir deri tabaklama fabrikasında çalışmaya başlayan Jean, bir gün kasabaya gider ve onun peşine düşer ve etrafı güzel bir kızın kokusuyla sarılır. Bir süre sonra kızın yanına vardığında kız korkar ve çığlık atar. Çevresindekilerin sesini duyacağından endişelenen Jean de paniğe kapılır ve elleriyle ağzını kapatır. Ancak bu durum kızın boğularak ölmesine neden olur. Burada Jean, kızın her yerini koklar ve güzelliğin ve ölümün kokusunu içine çeker. O dönemde Paris'in önde gelen parfüm endüstrilerinden biri olan Giuseppe Baldini, diğer üreticilerle rekabet halindedir. Jean dükkânını gördü ve bu koku imparatorluğundan büyülendi. Bir gün bronz tenini Bardini'ye getiren Jean, Paris'in en iyi burnu olduğunu söyler. Baldini başta inanmaz ama Jean rakip üreticilerin ürünlerinin kısa sürede üretileceğine şaşırır. Bir süre sonra Jean onun için mükemmel kokuyu yaratarak onunla çalışmaya başlar. Ama Jean'in artık bir hedefi var. Tüm kokuları yakalamak için. Bardini'den bunu öğretmesini ister. Alembic'te kokuyu oluşturan gülleri görünce, Jean bu şekilde kokudan her şeyden kurtulabilir diye düşünüyorum. Ancak işler istediği gibi gitmez. Kaynatmak ve damıtmak istediği bardağın ve kedilerin kokusunu alamaz. O sırada Bardini ona efsaneye karışan koku hakkında bilgi verdi.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 2 Yorum
Film Robotu
Günün Filmi
Son Yorumlar
Keremcan, 2 dakika önce
Aile filmlerinin en bilindik olanı.
Edip, 2 dakika önce
Flmi şu ana kadar nasıl izlemediğime bin pişmanım. Full Aksiyon filmi diyebilirim. imdb 6.8 almış. ilk 10 dakka durağan geçiyor sonra açılıyor.
Yasemin Bahar, 2 dakika önce
The Card Counter izlemek için sınavlarımın bitmesini bekliyordum. Aksiyon filmi denince aklıma ilk bu film geliiyor. , , filmlerini pek sevmem ama bunu sevdim.
Necip Fazıl, 3 dakika önce
Gösterimdeyken 2 kez sinema salonunda seyretmiştim.. Ben genelde farklı filmler izlerim ama Aksiyon filmi hoşuma gitti. Kesinlikle bu filmin devamı gelmeli.
Eylem, 3 dakika önce
Film zaten mükemmel ötesi. Oyunculuklar ise beni benden aldı resmen. IMDB en az 6.1 olmalıydı. Film yapımı, laf yok, Sevdiğim tarzda hatta aralarında ilk beşte.